Bolyai János Matematikai Társulat
Alapítva 1891-ben

4. Közoktatás

Varga100 - Varga Tamás Nemzetközi Konferencia és Módszertani Napok - 2019. november 6-9.:

Varga Tamás 100. születésnapja alkalmából nemzetközi matematikadidaktikai konferencia került megrendezésre a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjában. Varga Tamás a matematikaoktatás és a matematikaoktatás kutatásának kiemelkedő, nemzetközi hírű szakembere volt; a hazai matematikatanítás, és különösen a felfedeztető matematikaoktatási hagyomány máig épít a munkásságára. Varga Tamás munkásságának ápolását szolgálja az 1989 óta az ELTE-n minden évben november elején megrendezésre kerülő Varga Tamás Módszertani Napok rendezvénye, ezt egészítette ki ebben az évben a Varga100 Nemzetközi Konferencia.

 

Őszi érettségi feladatsorok és javítási kulcsok:

Az alábbi linken elérhetők a 2019. őszi érettségi feladatsorok és javítási kulcsok (a dátumra kattintva):
https://www.oktatas.hu/kozneveles/erettsegi/feladatsorok/kozepszint_2019osz

 

Őszi Kulturális Fesztivál - SZTE 2019. november 9.

Az SZTE Bolyai Intézete 2019. november 9-én rendezte meg az Őszi Kulturális Fesztivált, melynek programját itt olvashatják.

 

ELTE tanárklub:

Az első tanárklub 2009. november 25-én volt. Az elmúlt 10 év programjaiba betekinthetünk ezen a honlapon:
http://www.math.elte.hu/esemenyek/matematikatanar-delutan/ 2019. őszi félévében az ELTE tanárklubját október 2-án rendezték meg. Az előadások videói 2015-től a tanárklub YouTube –csatornáján megtekinthetőek.

 

PUSE MÓDSZERTAN - Poliuniverzum = matematika + művészet + játék:

A Poliuniverzum az iskolai oktatásban (PUSE – Poly-Universe in School Education) nemzetközi Erasmus+ projekt célja egy új, vizuális élményen alapuló matematikai, oktatási módszertan kidolgozása volt. A program a SAXON Szász János által feltalált Poliuniverzum geometriai játékon alapszik. Az eszköz újdonságértéke az alapformákban rejlő ”léptékváltásos szimmetriában” és az ehhez rendelt színkombinációs rendszerben van. A Poliuniverzum változatos területeken alkalmazható az oktatásban, szerepe lehet például a geometriai és logikai készségek fejlesztésében, vagy a kombinatorikai problémák vizuális megjelenítésben. Az eszköz egyszerre egyszerű és komplex: több mint játék, több mint művészet, több mint matematika, mert a Poliuniverzum mindezek együttvéve, szinergiák az oktatásban….

A projekt keretében a módszertant Finnország, Spanyolország, Szlovákia és Magyarország matematika tanárai, diákcsoportjai, szakértői dolgozták ki.

Regisztrációval magyar-angol nyelven ingyenesen letölthető módszertani anyag, bővebb információ: www.poly-universe.com